Hangi Programları Sunuyoruz

Programlar

Doktora

Doktora programları üniversite ve konusuna göre çok farklılık gösterdiğinden dolayı tercih ettiğiniz üniversite, hocanızın önerdiği ya da teklif aldığınız üniversiteye göre sizlerle özel görüşme yürütmek zorunluluğundayız. Bundan dolayı lütfen aşağıda bulunan “Devam Et” butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Kolej

İngiltere’de Kolej eğitimi üniversiteden farklı programları içeren bir okul türüdür. Bu programlar tamamlandığında elinize bir lisans diploması yerine sertifika ya da HND diploması geçer. Bu programlar şunlardır: Ulusal Yüksek Öğrenim Sertifikası (Higher National Certificate – HNC) veya Diploması (Higher National Diploma – HND)

Ulusal Yüksek Öğrenim Sertifika ya da Diplomaları, bir veya iki yıllık, kariyere dönük ve lisans programının ilk basamaklarına denk gelen yüksek eğitim programlarıdır. Mühendislik, spor araştırmaları, sanat ve tasarım, medya ve iletişim, müzik teknolojisi gibi çeşitli alanlarda açılırlar. Bu programı başarıyla tamamladığınız takdirde alt düzey yöneticilik ile kariyerinize başlayabileceğiniz gibi bir lisans programının iki veya üçüncü sınıfına da geçiş yapabilirsiniz.

HND programı fiyat olarak lisans eğitimlerinden daha farklı olup bir lisans programına göre hemen hemen yarı fiyatına kadar düşmektedir. Lisans eğitimi haftada beş gün devam ederken HND sadece iki buçuk gün sürmekte olan bir programdır.  Buradan yüksek başarı ile mezun olup sertifikanız ile daha önce belirttiğimiz gibi alanınızdaki bir lisans programına geçiş yapabilirsiniz. Bunu yapmanız halinde bir yılda üniversiteye devam ederek toplamda üç yılda yine üniversite diplomanızı alabilmeniz mümkündür. Böyle bir durumda HND + bir yıl üniversite eğitimi alarak aldığınız diplomanızda siz sadece ilgili üniversiteden mezun görünecek ve HND diplomanız iptal edilecektir.

Üniversite Eğitimi

İngiltere’de lisans eğitimi için bilim ve teknolojiden, bilgisayar ve işletmeye, sanat ve tasarımdan sosyal, beşeri bilimlere kadar binlerce alandaki lisans programları arasından seçim yapabilirsiniz. İngiliz eğitim sistemindeki çeşitlilik ve esneklik size tam istediğiniz konuda eğitim alma olanağı sunar.

IELTS’ den alınan nota göre 7,5 ve üzeri istediğiniz üniversiteye kayıt yapabilirsiniz fakat IELTS notunuz eğer 6 – 7,5 arasında ise lisans eğitiminden önce hazırlık programı dediğimiz Foundation programına alınırsınız. Foundation programının ayrıntıları şöyledir:

Uluslararası Üniversite Akademik Hazırlık Programı(Foundation)

Foundation Programı, sahip olduğunuz niteliklerle, bir İngiliz üniversitesine kabul edilmek için gerekenler arasındaki açığı kapatmaya yönelik bir programdır. Bu program ile beraber İngilizce dil becerilerinizi yükseltir aynı zamanda akademik nitelik açısından da üniversitenizin ihtiyacına dönük olarak kendinizi geliştirirsiniz.

İngiltere’de lisans eğitimi ne kadar sürer?

Lisans derecesi, üç yıl (İskoçya’da dört). Bu süre okul tarafından bir yıllık sanayi ya da yurtdışında çalışma izni verilerek dört yıla da çıkabilmektedir.

Yüksek Lisans Derecesi: Lisans ile beraber dört yıldır.

Yapılan başvuruların sonucunda alınan kabule göre, gerek okul imkanları (yurtlar) kullanılarak, gerekse aile yanında konaklama şeklinde (bazı üniversitelerde özel yurtlarda tercih edilmektedir) öğrencinin konaklaması temin edilir.

İngiltere’de lisans eğitimine başladıktan kısa bir süre sonra öğrenci çalışma iznini almak ister ise firmamız yardımıyla bu izinler alınır ve öğrencinin haftalık belirli bir süreyi aşmamak kaydıyla çalışmasına izin verilir.

Yine İngiltere’de ihtiyacınız olacak olan banka hesap numarası, oturma izni gibi işlemlerin tümü firmamız tarafından size bir refakatçi atanarak kontrolümüz dahilinde yürütülecek, her ihtiyacınız olduğunda bizi yanınızda bulabileceksiniz.