Yaz Okulları

Yaz okulları Paket programlardır ve pasaport ve vize hariç bütün masraflar paket fiyatına dahildir.

Yurtdışı Yaz Okulları 7-17 yaş arası öğrenciler için, belli yaş aralıkları esas alınarak düzenlenen programlardır. İngiltere’de normal eğitim döneminin bitiminde yatılı okullar kendi öğrencilerini evlerine yollarlar ve kapılarını uluslararası öğrencilere açarlar. Bu okullar tam donanımlı okullar olup fiziksel olarak bir çok imkanlara sahiptirler. Yurt dışı Yaz okulları programları, öğrencilerin yaz tatillerinde yurt dışı dil eğitimi almalarını, çeşitli sosyal ve sportif aktivitelere, gezilere katılmalarını dolayısıyla güzel ve verimli bir tatil geçirmelerini amaçlayan programlardır.

Yaz Okulları programları, bir çok farklı ülkeden yaşıt öğrencileri bir araya getirir.Aynı zamanda yabancı bir kültürü ve dili yerinde tanıyarak öğrenmelerini sağlarken birçok farklı aktivitelerde diğer uluslardan öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak, hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağlamaktadır. Bu programlar genelde sabahtan öğlen saatlerine kadar yabancı dil eğitimine, öğleden sonraları, akşamları ve hafta sonları ise çeşitli kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere ayrılacak şekilde düzenlenmiştir.

Yurt dışında Yaz Okulu programları kapsamında geçirilen zamanlar öğrencilerin yabancı dillerinin gelişmesinin yanında, farklı bir kültürde kendilerini keşfetmeleri ve öz güvenlerinin gelişmesine de katkıda bulunmaktadır. Yaz okulları aracılığıyla yurt dışı tecrübesini yaşamak demek bu programların doğası gereği bulundukları ülkelinin kültürü ve yaşayışı dışında tarihi turistik bölgelerinin ziyaret edilmesi, farklı kültürler ile iletişime açık olmayı öğrenmesi demektir.

Öğrenciler bu programlara okullarının organizasyonu aracılığı ile yanlarında rehber öğretmenleri ile beraber katılabilirler. Yurt dışında zaten her grubun yabancı bir rehber öğretmeni ya da grup lideri bulunmaktadır fakat biz şirket olarak acil durumlarda yine öğrencilerin tanıdıkları bir öğretmenlerinin, bir sorun durumunda öğrencinin daha rahat edebilmesi için, yanlarında refakatçi olarak katılmasını şart koymaktayız. Buna ek olarak firmamızda kendi bünyesinden üçüncü bir görevliyi 24 saat boyunca gruba rehberlik etmek, yardımcı olmak ve programın gidişatından emin olabilmek adına gruba dahil eder.